Galeria Zdjęć

Forum Dyskusyjnego Papugi
Strona główna > ZDROWIE > atlas kupologiczny
Kliknij aby zobaczyć pełny rozmiar
Odchody żako po zjedzeniu jajka i granulatu.    ( wysłał: PauliX )
 
kupafalki.jpg  granu_i_warz.jpg  po_jaju.jpg  kupki.jpg  PICT9144.JPG 
 
[16 Czer 2008 godz. 17:54]
Franciszek100
Ale to brzydkie Faliste mają ładniejsze "drożdżóweczki"
[16 Czer 2008 godz. 19:13]
zzyx
Często ma kupę z pianką?
[17 Czer 2008 godz. 02:03]
PauliX
Nie zwracałam uwagi do tej pory na tą piankę. Wiem że od czasu do czasu się pojawiają bąbelki. Czego to może być objaw?
Dodam, że Kaja w niedziele była w wielkim stresie. Nie jadła od rana przez kilka godzin (jak wróciłam nie było drobinek granulatu w wodzie -dlatego jestem pewna że nie jadła). Gdy wróciliśmy w południe, była strasznie przerażona i uciekała od klatki (musiała się czegoś w klatce wystraszyć). W drugim pokoju od razu się uspokoiła i zaczęła zjadać granulat. Może stres i głodówka niedzielna jest powodem?
Wydaje mi się że takie bąbelki w zwiększonej ilości pojawiają się po zjedzeniu jajka i jogurtu, gdy wszystkie składniki są bardziej płynne i zlane w całość.
Będę zwracała większą uwagę na występowanie tej pianki i dam znać. Tu fotka odchodów, zrobiona kilka godzin po tej wyżej: http://www.papugi.webd.pl/displayimage.php?pos=-11319 Też jest parę bąbelków.
[17 Czer 2008 godz. 09:00]
zzyx
U ptaków, w przeciwieństwie do ssaków, w normalnych warunkach nie występują gazy w przewodzie pokarmowym. Obecnośc gazu uważa się za objaw nienormalny. Przyczyn może być bardzo wiele. Najczęściej piana w kupie uważana jest za objaw obecności bakterii beztlenowych, zwłaszcza Clostridium, lub niektórych drożdży. Pierwszym krokiem powinien być więc posiew na beztlenowce (specjalnie). Na razie piany nie jest dużo, więc poobserwuj. Czy papudze burczy w brzuchu? Czy słychać dźwięk przy oddawaniu kału?
[18 Czer 2008 godz. 05:46]
PauliX
Odgłosów z brzuszka nie słychać. Czasem przy porannej kupce Kaja wydaje z siebie pojedyncze stęknięcie (dziobem) .
Dziś przyglądałam się dokładniej... przy zwykłych odchodach czasem pojawiają się pojedyncze bąbelki; przy porannej jest dużo pianki; po zjedzeniu jogurtu - pianka taka jak po jajku. Dodałam następne dwie fotki.
Będę obserwowała Kaję, ale prawdopodobnie w najbliższych dniach oddam odchody do badania.