Galeria Zdjęć

Forum Dyskusyjnego Papugi
Strona główna > ZDROWIE > zewnętrzne objawy chorób
Kliknij aby zobaczyć pełny rozmiar
Dystroficzne pióra    ( wysłał: zzyx )
Dwie sterówki amazonek modrobrewych, zbliżonego rzędu. Pióro po lewej jest zdrowe, pióro po prawej wykazuje nieprawidłowości: chorągiewki są zwężone, stosina i promienie połamane, co świadczy o nieprawidłowej strukturze keratyny - pióro straciło elastyczność i stało się kruche i podatne na zniszczenie mechaniczne, promienie rozdzielają się, co znaczy, że haczyki albo uległy uszkodzeniu, albo nie wykształciły się prawidłowo, widać prążki głodowe. Przyczyną może być niedożywienie lub/i uszkodzenie wątroby.
 
idziemy_papa,_a_psik.WMV  Obraz_005.jpg  piora2x.jpg  Psotka_i_Koko.JPG  DSCI0002.AVI 
 
[16 Paźdz 2009 godz. 13:58]
ewahejduk
czy niedożywienie i zła dieta przez powiedzmy ponad rok samo ziarno kiepskie gatunkowo mogą spowodować uszkodzenie wątroby?
[16 Paźdz 2009 godz. 18:25]
zzyx
Tak. Dobre, czy złe gatunkowo ziarno, jeżeli stanowi dominującą część diety - doprowadzi do niedoborów ważnych dla zdrowia papugi składników: witamin, aminokwasów, soli mineralnych itp.
[16 Paźdz 2009 godz. 21:10]
ewahejduk
bardzo dziękuję za odpowiedz, czy ktoś może wie, czy za taki stan papugi odpowiada właśnie wyżej opisana dieta, czy coś innego (zdjęcia w poście pod podanym linkiem) http://www.papugi.dt.pl/forum/forum//forum_posts.asp?TID=25298&PN=1&TPN=1 proszę o pomoc chodzi o wyskubaną papugę