Galeria Zdjęć

Forum Dyskusyjnego Papugi
Strona główna > DRUGA STRONA PAPUG > zniszczenia

Rana po żako...    ( wysłał: PauliX )
Podczas porcji drapanka, papudze nagle coś odbiło i rzuciła się na moją twarz. Chwyciła za wargę.
Może nie wygląda groźnie, ale zapewniam że rana była bolesna (od wewnątrz była kilka razy większa)...
Od zrobienia tej fotki usta spuchły i zwiększyły kilka razy swoje rozmiary. Przez prawie dwa dni napoje musiałam pic przez słomkę.
 
ksiazkam.jpg  dscn1811kz3.jpg  ranaa.jpg  ospadlo.jpg  P5234314a.jpg 
 
[27 Gru 2007 godz. 06:03]
PauliX
Taki mały prezencik od Kaji na święta ...
[27 Gru 2007 godz. 08:50]
zzyx
Okazało się, że masz za miękki dziób
[27 Gru 2007 godz. 09:31]
wiki
Dobrze ze papuga była szczepiona - i teraz pomyslcie co taki ptak moze zrobic malemu dziecku - .....i tak konczy sie calowanie z papuga
[27 Gru 2007 godz. 18:07]
PauliX
To nie było podczas cmokania... w czasie cmokania Kaji w dzioba jestem bardzo ostrożna .
Stałam obok niej rozmawiając z mężem i drapałam delikatnie. Po kilku minutach chyba jej coś się nie spodobało bo wyskoczyła i dziobnęła.
[27 Gru 2007 godz. 18:12]
zzyx
No to rzeczywiście nietypowe, bo intencjonalne. Jak by to było przypadkowe, to bym się nie przejmowała, najwyżej bym uważała. Ale jeżeli zrobiła to specjalnie, to może trzeba sytuację przeanalizować na jakiejś behawiorystycznej grupie dyskusyjnej, żeby poznac przyczynę i w przyszłości uniknąc powtórek.
[27 Gru 2007 godz. 18:42]
PauliX
Myślę, że Kaja specjalnie dziobnęła mnie, żeby zwrócić na siebie moją uwagę. Była chyba nie zadowolona z tego że w czasie „chwil tylko dla niej” poświęcam czas na długą rozmowę z mężem. Zazwyczaj jak ją biorę na dłuższe drapanko zajmuję się tylko nią (gadam do niej, cmokam, drapie).
[27 Gru 2007 godz. 18:46]
zzyx
Czyli musisz uważać, chwile "tylko dla papugi" są święte, ale musisz je wyraźnie odróżniać od chwil "dla innych" bo papuga będzie chciała więcej i więcej...
[28 Gru 2007 godz. 05:25]
PauliX
Zazwyczaj właśnie te „chwile” są święte i nikt nie ich nie przerywa. Kaja wieczorem dostaje swoje porcje drapanka na kanapie. W ciągu dnia od czasu do czasu ją podrapie czy pogadam do niej ale na te prawdziwe, długie czułości musi czekać do wieczora.
Każda zmiana w jej rutynie powoduje że papuga jest albo bardziej agresywna albo się boi tej zmiany.
W tym konkretnym przypadku przerwałam przygotowania świąteczne, żeby ustalić coś z mężem, zatrzymałam się przy placu zabaw i zaczęłam drapać papugę. Kaji się nie spodobało że dzielę uwagę między nią a Wojtkiem.
[28 Gru 2007 godz. 09:56]
wiki
Biedny Wojtek.......